Kalendář akcí a událostí farnosti

Prosinec 2023

PondělíÚterýStředaČtvrtekPátekSobotaNeděle
1sv. Edmunda Kampiána, kněze a mučedníka
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:00
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Za zemřelou Vlastu Sedláčkovou a rodiče

2sobota 34. týdne v mezidobí, nebo sobotní památka Panny Marie
  • 16:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 16:30 - 17:30
    • kaple sv. Jana Nepomuckého
    • Označení: Prštice - sv. Jan Nepomucký (Prštice)

    Za rodiče Kozlíkovy, Huserovy a rodinu Votavovu

31. NEDĚLE ADVENTNÍ
  • 08:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:00 - 09:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    Za Ludmilu a Štěpána Dvořákovy

  • 09:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:30 - 10:30
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Za Marii Hendrychovu a rodiče

4sv. Jana Damašského, kněze a učitele církve
5úterý 1. adventního týdne
  • 06:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 06:30 - 07:00
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Roráty
    Za Ladislava Kakače, Karla a Anežku Lepkovy a Josefa Růžičku

  • 17:30 Adorace
    Adorace
    • 17:30 - 18:00
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Adorace

6sv. Mikuláše, biskupa
  • 06:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 06:30 - 07:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    Roráty

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:30
    • filiální kostel sv. Šimona a Judy
    • Označení: Radostice - sv. Šimon a Juda (Radostice u Brna)

    Za živé a zemřelé farníky

7sv. Ambrože, biskupa a učitele církve
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    Za Gabrielu Schořovu, manžela a rodiče a Gabrielu Kišovou

8Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:00
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Za Františku a Jaroslava Novákovy

9sv. Jana Didaka Cuauhtlatoatzina
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:30
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Roráty

  • 16:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 16:30 - 17:30
    • kaple sv. Jana Nepomuckého
    • Označení: Prštice - sv. Jan Nepomucký (Prštice)

    Za rodiče Jelínkovy a snachu

102. NEDĚLE ADVENTNÍ
  • 08:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:00 - 09:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    Za Františka Pešky a rodiče

  • 09:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:30 - 10:30
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Za Antonína Párala, rodiče Páralovy a Zetochovy

11sv. Damasa I., papeže
12Panna Maria Guadalupská
  • 06:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 06:30 - 07:00
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Za Janu a Tomáše Pehalovy, Marii a Jana Kvapilovy, Valerii Smržovu a Emilii a Vítězslava Novákovy

  • 17:30 Adorace
    Adorace
    • 17:30 - 18:00
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Adorace

13sv. Lucie, panny a mučednice
  • 06:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 06:30 - 07:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    Za děti z této farnosti

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:30
    • filiální kostel sv. Šimona a Judy
    • Označení: Radostice - sv. Šimon a Juda (Radostice u Brna)

    Za živé a zemřelé farníky

14sv. Jana od Kříže, kněze a učitele církve
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    Za Annu Badinovou, manžela, živou a zemřelou rodinu a duše v očistci

15pátek 2. adventního týdne
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:00
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Za rodinu Lhoteckou,Vejhonkovu, Frantovu a duše v očistci

16sobota 2. adventního týdne
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:30
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Roráty: Za rodinu Václavíkovu, Válkovu a Plškovu

  • 16:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 16:30 - 17:30
    • kaple sv. Jana Nepomuckého
    • Označení: Prštice - sv. Jan Nepomucký (Prštice)

    Za rodinu Šeborovu a Slanou

173. NEDĚLE ADVENTNÍ (Gaudete)
  • 08:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:00 - 09:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    Za Jana Slavíka, manželku, dceru a rodiče

  • 09:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:30 - 10:30
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Za Jiřího Ryšavého, bratra Františka a rodiče

1818. prosince
1919. prosince
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:30
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Na úmysl dárce

2020. prosince
  • 06:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 06:30 - 07:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    Roráty

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:30
    • filiální kostel sv. Šimona a Judy
    • Označení: Radostice - sv. Šimon a Juda (Radostice u Brna)

    Za živé a zemřelé farníky

2121. prosince
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    Na poděkování za Boží ochranu a zdraví a společně prožitá léta.

2222. prosince
  • 17:00 Adorace
    Adorace
    • 17:00 - 17:30
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Adorace

  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:00
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Za Cyrilku a Josefa Smejkalovy a jejich rodinu

2323. prosince
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Roráty Za rodiny ve farnosti a za všechny živé a zemřelé farníky a za oběti střelby na filozofické fakultě

  • 16:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 16:30 - 17:30
    • kaple sv. Jana Nepomuckého
    • Označení: Prštice - sv. Jan Nepomucký (Prštice)

    Za Jana Slavíka

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 19:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    Za Jitku a Vlastimila Peškovy, rodiče Párovy, Peškovy, Valehrachovy a Zdeňka Sedláka

244. NEDĚLE ADVENTNÍ, Štědrý den
  • 08:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:30 - 09:30
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Za zdraví a Boží požehnání pro Karin Soukalovou a její dceru

  • 16:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 16:00 - 17:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    Za zbloudilé a opuštěné duše

  • 22:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 22:00 - 23:00
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Za rodiny ve farnosti a za všechny živé i zemřelé farníky

25Narození Páně
  • 08:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:00 - 09:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    Za manžele Hedviku a Rudolfa Zavadilovy

  • 09:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:30 - 10:30
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Za Josefku a Jaromíra Dobrovodských a jejich rodiny

  • 11:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 11:00 - 12:00
    • kaple sv. Jana Nepomuckého
    • Označení: Prštice - sv. Jan Nepomucký (Prštice)

    ## Za zemřelou maminku Ludmilu Hrůzovou. Za zemřelého Daniela Holase a

26sv. Štěpána, prvomučedníka
  • 08:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:00 - 09:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    Za všechny zemřelé a žijící kněze sloužící v naší farnosti a za zemřelé a žijící farníky

  • 09:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:30 - 10:30
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Za rodiče Pařilovy, syna Václava a rodiče Škodovy a duše v očistci

  • 11:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 11:00 - 12:00
    • filiální kostel sv. Šimona a Judy
    • Označení: Radostice - sv. Šimon a Juda (Radostice u Brna)

    Za všechny obyvatele Radostic a za všechny živé i zemřelé farníky

27sv. Jana, apoštola a evangelisty
28sv. Mláďátek, mučedníků
29sv. Tomáše Becketa, biskupa a mučedníka
30sobota oktávu Narození Páně
31Svaté Rodiny Ježíše, Marie a Josefa
  • 08:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:00 - 09:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    Za mír a pokoj ve světě.

  • 09:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:30 - 10:30
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Za zemřelého manžela Oty Vyskočila, prarodiče Chadimovy, rodinu Jelenovu a Vyskočilovu a žijící příbuzenstvo.