Kalendář akcí a událostí farnosti

Srpen 2024

PondělíÚterýStředaČtvrtekPátekSobotaNeděle
1sv. Alfonsa Marie z Liguori, biskupa a učitele církve
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    Za Karla Pehala a manželku

2sv. Eusebia z Vercelli, biskupa
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:00
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Za Elišku Šmídovu a mnžela

3sobota 17. týdne v mezidobí, nebo sobotní památka Panny Marie
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:30
    • kaple sv. Jana Nepomuckého
    • Označení: Prštice - sv. Jan Nepomucký (Prštice)

    Za Jaroslava Blažka a dvoje rodiče

418. neděle v mezidobí
  • 08:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:00 - 09:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    Za Františka Hrona, živou azemřeliz rodinu a duše v očistci

  • 09:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:30 - 10:30
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    ( Intence v procesu rezervace )

5Posvěcení římské baziliky Panny Marie
6Proměnění Páně
7sv. Sixta II., papeže, a druhů, mučedníků
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:30
    • filiální kostel sv. Šimona a Judy
    • Označení: Radostice - sv. Šimon a Juda (Radostice u Brna)

    Za živé a zemřelé farníky

8sv. Dominika, kněze
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    Za Helenu Peškovou a manžela

9sv. Terezie Benedikty od Kříže, panny a mučednice, patronky Evropy
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:00
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    ( volná intence )

10sv. Vavřince, mučedníka
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:30
    • kaple sv. Jana Nepomuckého
    • Označení: Prštice - sv. Jan Nepomucký (Prštice)

    Za Adu a Ugo Banti

1119. neděle v mezidobí
  • 08:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:00 - 09:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    ( volná intence )

  • 09:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:30 - 10:15
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Za P. Bohuslava Bláhu a na poděkování za 40 let společného života

12sv. Jany Františky de Chantal, řeholnice
13sv. Ponciána, papeže, a Hippolyta, kněze, mučedníků
14sv. Maxmiliána Marie Kolbeho, kněze a mučedníka
15Nanebevzetí Panny Marie
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    Za rodinu Suchánkovu a Šafrovu

16sv. Štěpána Uherského
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:00
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    ( volná intence )

17sobota 19. týdne v mezidobí, nebo sobotní památka Panny Marie
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:30
    • kaple sv. Jana Nepomuckého
    • Označení: Prštice - sv. Jan Nepomucký (Prštice)

    Za Boženu Beránkovu, rodinu Beránkovu a Vašulínovu

1820. neděle v mezidobí
  • 08:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:00 - 09:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    Za Vladimíra Hlavoně, syna Petra a dvoje rodiče

  • 09:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:30 - 10:30
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    ( volná intence )

19sv. Jana Eudese, kněze
20sv. Bernarda, opata a učitele církve
21sv. Pia X., papeže
22Panny Marie Královny
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    Za Alenu Šušlíkovou a manžela

23sv.Rúžena z Limy
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:00
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Za Vladimíra Pehala,syna Zdenka,Václava a Věru Světlíkovy,dceru a jejich rodiče

24sv. Bartoloměje, apoštola
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:30
    • kaple sv. Jana Nepomuckého
    • Označení: Prštice - sv. Jan Nepomucký (Prštice)

    Za Marii a Jindřicha Tichých a jejich syna Ladislava

2521. neděle v mezidobí
  • 08:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:00 - 09:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    Za Viléma Pehala, za Anežku a Tomáše Procházkovy a syna a za zemřelou rodinu Holasovu a Dudkovu

  • 09:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:30 - 10:15
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Za Antonína Škodu,manželku a dvoje rodiče

26pondělí 21. týdne v mezidobí
27sv. Moniky
28sv. Augustina, biskupa a učitele církve
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:30
    • filiální kostel sv. Šimona a Judy
    • Označení: Radostice - sv. Šimon a Juda (Radostice u Brna)

    Za živé a zemřelé farníky

29Umučení sv. Jana Křtitele
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:00
    • kostel farní sv. Jiří
    • Označení: Ořechov - sv. Jiří (Ořechov u Brna)

    Za rodinu Jankovu a Slavíkovu

30pátek 21. týdne v mezidobí
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:00
    • farní kostel Všech svatých
    • Označení: Ořechov - Všech svatých (Ořechov u Brna)

    Za Ludmilu Trenzovu

31sobota 21. týdne v mezidobí, nebo sobotní památka Panny Marie
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:30
    • kaple sv. Jana Nepomuckého
    • Označení: Prštice - sv. Jan Nepomucký (Prštice)

    Za Žofii a Miroslava Peškovy